Projekto aprašymas

Projekto aprašymas

Upynos „Liaudies amatų parkas“

Planuojami vartai - liaudies meno ornamentais puošti mediniai vartai (340x450 cm). Medinės architektūros puošybos simboliai ir elementai neatskiriami nuo gyvosios amatų tradicijos. Vartai vedantys į parką su raižytu užrašu „Laba dīna“ , virš jo esančiu Upynos seniūnijos herbu, bei užrašu „Liaudies amatų parkas“
Projekto vieta
Šilalės r. Upynos miestelio centrinė aikštė
Projekto vertė
20 000 Eur
Projekto tikslas

Upyna – miestelis esantis Šilalės rajone. Nors ir nedidelis miestelis, bet turtingas vietomis, kurios atskleidžia krašto stipriąsias etnokultūrines savybes, išryškina krašto savitumą, autentiškumą. Miestelyje yra seniūnija, mokykla, kultūros namai, biblioteka, Upynos etnografinis muziejus, bažnyčia ir daug aktyvių ir Upyną mylinčių žmonių. 2024 -ieji metai, Upynos miesteliui ypatingi, minime 470 -ąsias miestelio įkūrimo metines. Šiais jubiliejiniais metais siekiama atskleisti Upynos krašto savitumą, populiarinti kultūrinį turizmą , skatinti pilietiškumą savo kraštui, mažinti socialinę atskirtį. Miestelio centre esančioje aikštėje, šiuo metu naujai kuriamame Liaudies amatų parke, kur jau ištiesti takeliai, įrengtas apšvietimas, supynės ir iškylų stalai, bet parko įrengimas dar nebaigtas, tad norime, kad parke būtų įrengti suoliukai, šiukšliadėžes, parko vartai, bei aikštelė skirta sceniniams pasirodymams.

Planuojami vartai – liaudies meno ornamentais puošti mediniai vartai (340×450 cm). Medinės architektūros puošybos simboliai ir elementai neatskiriami nuo gyvosios amatų tradicijos. Vartai vedantys į parką su raižytu užrašu ,,Laba dīna“ , virš jo esančiu Upynos seniūnijos herbu, bei užrašu ,,Liaudies amatų parkas”, pastatyti iš ąžuolo medienos, kiauraraščio technika. Prie ąžuolinių medinių vartų kolonų pritvirtintos organinio stiklo informacinės lentelės neužgoš liaudies meno puošybos elementų. Juose bus pateikta informacija apie Upynos miestelio istoriją, kuri leis geriau pažinti mūsų miestelį. Perskaičius visą informaciją ir užėjus iš kitos vartų pusės, bus išraižytas užrašas ,,Sudievu”. Numatytos iš vidaus šviečiančios vartų kolonos, dar labiau išryškins puošybos grožį, tai lyg švyturys, kviesiantis visus sugrįžti į savo gimtinę, teiksiantys jaukumo jausmą. Šie vartai taptų tarsi Upynos miestelio širdis, susitikimų vieta bei informaciniu stendu.

Taip pat parke norime pastatyti dvi ąžuolines skulptūras, kurtas liaudies meistrų ir taip po truputį pradėti užpildyti parko erdvę, bei įrengti aikštelę, skirtą sceniniams pasirodymams. Pasišnekučiavimams, laiko praleidimui gamtoje ir poilsiui reikalingi parke suoliukai bei šiukšliadėžės. Atlikus šiuos visus darbus, parko įrengimo darbai artės prie pabaigos, ateityje liks tik liaudies meistrams savo kurtais autentiškais darbais papildyti parko teritoriją.

Projekto nauda

Upynos Liaudies amatų parkas gali tapti dar vienu traukos turizmo objektu, dėl savo lokacijos. Šis parkas galėtų būti įtrauktas į turizmo maršrutą Šilalė-Vytogala-Upyna-Girdiškė-Bijotai, turistai ir rajono gyventojai galėtų aplankyti ne tik Upynos etnografinį muziejų, bet ir pasivaikščioti po parką. Šis parkas puoštų ne tik Upynos miestelį, bet ir populiarintų kultūrinį turizmą, taip pat klestėtų vietos amatininkai ir verslas, mažintų socialinę atskirtį, stiprintų bendrystės ryšį rengiant įvairius renginius parke.

Projekto fotografijos

photo 1
photo 2
photo 3

Projekto vieta

Šilalės r. Upynos miestelio centrinė aikštė
Idėjų bankas