Apie projektą

Dalyvaujamasis biudžetas skatina demokratinį požiūrį, skaidrumą ir parodo, koks svarbus yra visuomenės poreikių supratimas ir jų asmeninis įsitraukimas į miesto valdymą.
Apie projektą

Projekto etapai

Projektų teikimas
Projektų teikimas
Gyventojai kuria finansiškai pagrįstus, konkrečius savo idėjų projektus, konsultuojasi su ekspertais ir pateikia juos iki gegužės 3 d.
Balandžio 4 d. - gegužės 3 d.
Projektų vertinimas
Vertinimas
Projekto paraiškas ir jų tinkamumą įvertina savivaldybės sudaryta darbo grupė bei jas paskelbia interneto svetainėje.
Gegužės 6-24 d.
Balsuojama
Balsavimas
Pasibaigus idėjų teikimo etapui, skelbiamas viešasis balsavimas, kurio metu rajono gyventojai renka labiausiai patikusias idėjas.
Gegužės 27 d. - birželio 10 d.
Įgyvendinimas
Įgyvendinimas
Savivaldybė suskaičiuoja balsus paskelbia 2 laimėtojus ir per 1-2 metus įgyvendina laimėjusius projektus, į procesą įtraukiant idėjos autorius.
Per 1-2 metus
Projektai

Idėja turi būti nekomercinės paskirties infrastruktūrinis (išskyrus gatvių / kelių statybą, rekonstrukciją ir remontą) projektas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti bei  skirta bendram, viešam naudojimui.

Savo idėją turėtumėte kuo išsamiau aprašyti ir jei yra galimybė papildyti vizualizacijomis, brėžiniais, nuotraukomis ar kita naudinga informacija.

Vertė

Pasiūlymai teikiami dvejose kategorijose: mažos apimties projektų kategorijoje (projekto vertė neviršija 20 tūkstančių eurų) ir didelės apimties projektų kategorijoje (projekto vertė ne mažesnė kaip 25 000 eurų ir neviršija 50 tūkstančių eurų).

Projektas turi būti įgyvendinamas Šilalės rajono savivaldybėje – savivaldybės ar valstybės valdomoje teritorijoje.

Dalyviai

Gyventojų dalyvaujamojo biudžeto projektus teikti ir už juos balsuoti gali visi Šilalės miesto ir rajono gyventojai, kurie yra ne jaunesni kaip 16 metų ir deklaravę savo gyvenamąją vietą Šilalės rajono savivaldybėje.

Laimėję projektai 100 % finansuojami Savivaldybės biudžeto lėšomis ir yra įgyvendinami įgyvendinami per 1-2 metus nuo rezultatų paskelbimo.

Skaičiai apie projektą

Šilalės rajone jau antrą kartą vyksta dalyvaujamojo biudžeto projektas, todėl kviečiame susipažinti kaip mums sekėsi per praėjusius metus.

12
Gauta idėjų
12
4
Įgyvendinti projektai
4
1750+
Sulaukta gyventojų balsų
1750+
20 000 Eur
Projektams įgyvendinti
20 000 Eur

Vadovų žodis

“Jūsų aktyvus dalyvavimas tampa varomąja jėga mūsų rajono ateities kūrimui”

Jūsų idėjos ir įnašas yra nepaprastai svarbūs mūsų rajono vystymuisi, todėl mūsų tikslas yra ne tik pagerinti kasdieninį gyvenimą, bet ir kurti patrauklią ir funkcionalią gyvenamąją erdvę Šilalės rajone. Todėl, kviečiame kiekvieną iš Jūsų neabejoti savo galimybėmis ir pasiūlyti iniciatyvas, kurios, Jūsų nuomone, turėtų būti prioritetas mūsų rajono plėtrai. Jūsų balsas ir aktyvus dalyvavimas tampa varomąja jėga mūsų rajono ateities kūrimui. Dalyvaukite šioje iniciatyvoje ir kartu kurkime geresnę ir gražesnę rajono ateitį!

Tadas Bartkus
Šilalės rajono savivaldybės meras
“Tai puiki galimybė kiekvienam gyventojui įgyvendinti savo sumanymus”

Šis projektas – puiki galimybė kiekvienam gyventojui įgyvendinti savo sumanymus: galimybė gerinti gyvenamosios vietos infrastruktūrą ir mikroklimatą; mažinti socialinę atskirtį. Kviečiu dalyvauti projekte ir įgyvendinti savo idėjas.

Lina Bajorinienė
Upynos miestelio bendruomenės pirmininkė